Jak se postarat o koženou kabelku, aby vám dlouho vydržela? Dodržujte pár zásadních rad!

Chcete si pořídit koženou kabelku, ale bojíte se vysoké ceny? To nemusíte, investice do kožené kabelky se vám jistě vyplatí. Jen se o ni musíte dobře starat.

Jak se postarat o koženou kabelku, aby vám dlouho vydržela? Dodržujte pár zásadních rad!

Kabelky k ženám prostě patří, každá z žen má tu svou nejoblíbenější, někdo dává předost pohodlí a má rád kabelky přes rameno, jsou ženy, které mají rády prostorné a velké kabelky s uchem a pak jsou ženy, které si vystačí s menší verzí kabelky do ruky, menší kabelky se navíc hodí i pro různé společenské události. Zatímco někdo má doma mnoho různých kabelek a střídá je podle příležitosti či nálady, jsou i ženy, které jich mají méně, ale dávají přednost kvalitě. Nejkvalitnější a velmi elegantní jsou bezpochyby kabelky kožené. Jak se o ně ale postarat, aby měly dlouhou životnost a neničily se?

pexels-photo-3761552

Nebojte se investovat do kvality

Na ceně kožené kabelky se odráží zejména to, jaká kůže byla při výrobě použita, ale záleží samozřejmě i na značce, prestižní značky mají většinou ceny vyšší. Pokud ale chcete mít kabelku skutečně kvalitní a chcete, aby vám vydržela i dlouhé roky, nebojte se do ní investovat. Opravdu se to vyplatí. Některé kabelky, které se jako kožené pouze tváří totiž mohou během nošení ztrácet nejen na kvalitě, ale poznáte to i na samotném vzhledu či na její funkčnosti. Ideální kabelka by měla být taková, do které se její majitelce vejde všechno potřebné, vybírejte ale i podle toho, kam chcete kabelku nosit.

pexels-photo-1204464

Velmi oblíbené jsou dnes kabelky přes rameno, které se pohodlně nosí, protože ruce nositelky zůstávají vždy volné, což je neskutečně praktické a také pohodlné. Taková kožená crossbody kabelka se navíc dá nosit do města, na party i do zaměstnání, zkrátka kamkoliv. Jednu kabelku tak unosíte na různé příležitosti. Stačí se jen o kůži dobře postarat. A jak na to? Co taková kůže potřebuje a jak ji čistit?

Impregnace a čistění kůže

Kůži se vždy doporučuje ošetřovat pouze vhodnými přípravky na kůži, je lepší si kabelku také nechat naimpregnovat. Další čištění už se odvíjí od toho, jak je moc kabelka znečištěná. Na větší plochy a odolnější nečistoty je nejlepší využít speciálního přípravku na čištění a ošetření kůže, bývá ve formě pěny, na menší skvrny ale můžete úplně v pohodě vzít jen vlhký hadřík nebo velmi jemný mýdlový roztok. Určitě ale kůži nikdy neperte.

Pokud stále přemýšlíte, zda do kožené kabelky investovat, určitě neváhejte!