Jak si zjednodušit účetnictví?

Když se dá někdo na podnikání, činí tak proto, že chce dělat něco, co umí, co ho baví a čím si na sebe a nejednou i na své zaměstnance dokáže vydělat. Ovšem jen zřídka je jeho oborem právě účetnictví. A proto ho začne už od samého počátku podnikání právě účetnictví trápit a tyto problémy ho až do samotného konce neopustí.
Kéž by tak jenom byly peníze tím, co by podnikateli dělalo jenom a pouze radost! Tak, jak si to o podnikatelích nejednou představují nezasvěcení lidé. Jenže opak je spíše pravdou.

dokumenty

Vždyť kolik se toho jenom musí ze zisků takové firmy zaplatit, a to bez chyb, jež by se majiteli takového podniku dříve či později vrátily jako bumerang! Daně, zdravotní pojištění, sociální pojištění, nejednou i nemocenské dávky a kdo ví, co všechno ještě.
Velké firmy si tak často platí lidi, kteří tomu rozumí. Jenže co mají dělat podniky, které si odbornou pomoc dovolit nemohou, kteří si takového schopného účetního nemohou nebo nechtějí zaplatit?

Nechtějí-li mít potíže způsobené dost možná i pouhou neznalostí nebo opomenutím, mohou být jejich majitelé rádi, že existuje . Což je jedinečný způsob, jak si usnadnit při účtování život a dost možná i zabránit zbytečným chybám.
Jedná se totiž o účetní program, jenž umožňuje bezpapírové účtování i zpracování elektronických faktur a zjednodušuje mnohé z toho, co se jenom zjednodušit dá. Jeho uživatel tak hravě může:

kontrola

  1. přímo vyvolat kontrolní funkce z účetního softwaru či upomínky s volně definovatelnými texty a v libovolném jazyce,
  2. účtovat v cizí měně s automatickým hlídáním kurzu a možností přepočtu cizí měny k rozhodnému dni,
  3. spravovat a účtovat platby, dílčí a konečné faktury, přiřazovat účetní záznamy k projektům a automaticky zdaňovat při platbách dílčích faktur a vypořádávat faktury konečné,
  4. kontrolovat došlé faktury a přiřazovat je jednotlivým pracovníkům nebo je postupovat dál s automatickým zaevidováním a archivováním do správy dokumentů.

A to je velká pomoc. Obzvláště pro ty, kdo podnikat věru umí, jen s těmi čísly a paragrafy si neví rady.