Jak si udržet štíhlou postavu

Mnohé ženy se s darem štíhlé postavy rodí. Jsou to ty šťastné bytosti, které mohou sníst na co přijdou, a nepřiberou ani deko. Většina to má ale naopak. Musí si hlídat jídelníček a to nejlepší, co pro svoji postavu mohou dělat, je dostatek pohybu. Ten zaručí, že sice občasné výkyvy na váze mohou nastat, ale v žádném případě nehrozí tolik obávaná obezita. Pravidelné cvičení nejen udržuje štíhlé tělo, ale rovněž do života přináší radost. Kterou dobře provedená sportovní činnost odměňuje vyplavovanými endorfiny. 

Cvičit se dá všude

Jednou z nejoblíbenějších sportovních aktivit je u žen aerobik. Cvičit ho mohou ve fitness centrech či pod vedením zkušených lektorů v prostorách tělocvičen. Škála pomůcek, které se při jeho provozování užívají, je neomezená. Ať už to jsou posilovací pásy, gumičky či steppery. Oblíbená je forma dance aerobiku a sestavy kombinující tanec s prvky bojových sportů. Aerobik se dá přesunout i pod vodu. Pod ní se spalují kalorie nejrychleji. Pravidelným během, který ženy zařadí do svého denního programu, se nejen zpevní nohy. Ale rovněž problematické břišní partie. Jediné, co je pro tento sport nutné pořídit, jsou kvalitní boty. A volit měkký terén. Správné tempo při této aktivitě se pozná podle dechu. Mírné zadýchávání a lehké zčervenání signalizují, že je dodržen kvalitní běžecký rytmus. Cyklistika je oblíbená pro možnost spojení příjemného s užitečným.

Plaváním ke štíhlé postavě

V sedle kola se dají navštívit malebná zákoutí naší vlasti a přitom ještě tělu dopřát tolik potřebný pohyb. Který má ještě výhodu pro všechny ženy, protože nezatěžuje klouby a vazy. A po dvaceti minutách jízdy už začínají spalovací procesy tělesného tuků. Vedoucí ke štíhlé linii. Na celkové formování postavy působí i pilates. Je to sport, který se skládá z pěti set různých cviků, které se opakují a doplňují se zdravým pomalým dýcháním. Jeho předností je možnost ho provádět jak v přírodě, tak ve vnitřních prostorách cvičebního sálu. Ke štíhlé postavě jsou dobrými pomocníky i pravidelné plavání, plážový volejbal, badminton, pádlování, spinning či občasná návštěva posilovny.