Jaké máte nároky při dopravní nehodě

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Dopravní nehody způsobuje nepozornost a velmi často také neohleduplnost. Buďte pozorní při řízení za volantem! Ale bohužel někdy můžete být pozorní, ale druhý účastník dopravního provozu díky své neurvalosti a předjíždění za každou cenu, vás srazí do příkopu a neštěstí je na světě. Po prvotním šoku, pokud máte to štěstí, že jste zůstali při vědomí, začínáte zjišťovat škody, a bohužel někdy se s člověkem, který způsobil dopravní nehodu nedomluvíte.

dopravní nehoda

Pak nastupují mnohdy i soudní tahanice anebo pojišťovna neplní své závazky a vyplatí vám nízké odškodné. Nenechte se odradit piráty silnic, kteří „v tom umějí chodit“. I vy to budete umět, když se postaráte o to, abyste vy, kteří jste dopravní nehodu nezpůsobili, došli spravedlivému odčinění. A jestliže na to nestačíte sami, nemáte čas a hlavně, nevíte jak, co a kde řešit, neznáte zákony, neztrácejte už zbytečně čas. A kontaktujte co nejdříve on-line poradnu, která vás zastoupí při vyřizování odškodnění při dopravní nehodě. Poradna zaměstnává specialisty a odborníky, kteří se umějí orientovat v zákonech, vládních nařízeních a dokážou vám poradit.

neštěstí nehoda

V případě dopravní nehody jde někdy i o čas a i o to, aby nemohlo dojít po zbytečných průtazích, i k promlčení pohledávky. To vše by se vám mohlo přihodit díky vaší neznalosti. Proto už více neotálejte a obraťte se na ty, kteří dovedou a umějí poradit. Odškodnění z povinného ručení po dopravní nehodě se uplatňuje už podle nového Občanského zákoníku a Metodiky Nejvyššího soudu.

Mezi vaše nároky může náležet:

  • Náhrada škody na zdraví
  • Bolestné
  • Ztížené pracovní uplatnění
  • Ztráta na výdělku po dobu pracovní neschopnosti
  • Renta (ztráta na výdělku PO skončení pracovní neschopnosti
  • Náklady spojené s léčením
  • Náhrada věcné škody (věci osobního charakteru)