Cyklistika v každém věku

Cyklistika je jeden z mála sportů, který je možné provozovat téměř v jakémkoliv věku. Straší lidé, kteří mají problémy s klouby a pohybovým aparátem mnohdy volí právě tento typ sportu, neboť tolik nezatěžují tělo. Hýbat bychom se měli v každém věku nebo aspoň do té doby, než nám to naše fyzické zdravé dovolí. Nemusíte mít přeci formu dlouholetého závodníka, stačí, když si svým tempem budete šlapat do pedálů. Ze začátku budete asi muset každý kopec spíše jízdní kolo tlačit, ale forma se postupně dostaví.

žena s kolem

Nepohodlná jízda na kole? Nesmysl!

Výmluv a důvodů, proč to nejde, je celá řada. Není dostatek času, peněz, případně je jízda na kole nepohodlná? Pokud je jízda na kole skutečně nepohodlná a není to jen výmluva, je na příčině většinou špatný výběr sedátka nebo špatné uchycení. Chcete-li zabránit tomu, aby byla jízda nepohodlná, je dobré zvážit správný výběr sedátka a uchycení. V případě, kdy s cyklistikou teprve začínáte, si nechte poradit od odborníka, kterého najdete v každé správné cyklistické prodejně. Před koupí je v těch správných prodejnách možnost si kolo před koupí vyzkoušet. Je tedy ve vašem zájmu, tuto možnost využít. Dosáhnete snadno až na zem nebo na ruční brzdy? Jde vám šlapat bez větších problémů? Všechny své případné dotazy směřujte směrem k obchodníkovi, který by měl být vždy schopen poradit. Zapomeňte na ukvapené nákupy, vybrat si jízdní kolo je kvůli barvě či vzhledu je krajně nezodpovědné.

volný čas

Nevkusné cyklistické oblečení?

Cyklistiku samozřejmě můžete provozovat i bez cyklistického oblečení. Jen se vám asi nepojede delší trasy dobře v džínách nebo sukni. Mnoho lidí se po vzoru severských zemí vrací k trendu jízdy na kole ve městech nebo do práce, což je ale trochu jiný případ. Nikdy by ale neměla chybět cyklistická helma a v zimním období i čepice craft, která spolehlivě ochrání před větrem.