Kam s umělými květinami v květináčích

Umělé květiny v květináči mohou vyzdobit celou řadu prostor, ať už v interiéru, tak i ve venkovním prostředí. V současné době se vyrábí technologickými procesy, které nebyly před pár desítkami let lidem známy, a z toho důvodu jsou také v nesrovnatelně vyšší kvalitě, co se týče samotného vzhledu. Někteří z vás ještě možná pamatují umělé tulipány, karafiáty, narcisy a další rostliny, které za socialismu mohly leda tak vyzdobit hrob, ale v interiéru působily spíše jako umělý kýč, ovšem dnes si klidně umělé květiny v květináči https://www.lepaso.cz/Umele-kvety-v-kvetinaci-c16_829_2.htm postavíme třeba na svátečně vyzdobený stůl, anebo je ponecháme na komodě v předsíni, kde je nedostatek denního světla, a živé rostliny by tu dlouho nepřežily.

košík s umělými květinami

Předsíně, koupelny, toalety – v předchozím odstavci jsme naznačili, že se umělé rostliny hodí zejména tam, kde je málo světla, a to bývá jak v předsíních, tak i v koupelnách či na toaletách, kde například není žádný světlík ani okno. Kupříkladu v panelových bytech se taková výzdoba může ujmout a zkrášlit koupelnu třeba v horním rohu pnoucím břečťanem nebo jinými závěsnými rostlinami, např. pelargonií, pappelem, šplhavníkem nebo scindapsem.

umělé květiny

Výklenky a špatně využitelné prostory – na některých místech v domě mohou umělé rostliny zútulnit prostor, jsou velmi dekorativní a mohou zaujmout místo kupříkladu na šatní skříni, u stropních podhledů, v prostoru pod schodištěm, nad psacím stolem, ve vstupním vestibulu, v blízkosti botníku a věšáků na kabáty atd.

Pergoly a altány – obrovskou výhodou umělých rostlin je jejich nenáročnost, co se týče údržby. Můžete je zavěsit nebo položit i do venkovního prostředí, kde na ně fičí ledový vítr, kde na ně začne sněžit, anebo budou dlouhou dobu na suchém vzduchu. Nemusíte je zalévat ani rosit, pouze občas ve sprše opláchnout vodou od prachu. Nic jiného umělá květina nevyžaduje a vydrží vám jako nová spoustu let.