Anorexie je velmi vážná nemoc

Poruchy příjmu potravy jsou velmi vážné onemocnění. Jedná se dokonce o tak vážné onemocnění, které velmi často končí smrtí. Tyto nemoci jsou nebezpečné především proto, že odhalit tuto nemoc bývá velmi obtížné. Poté jak se odhalí, je velmi často již pozdě. Mějte tak oči na stopkách a pilně sledujte, zda se něco podobného nehraje například i u vás v rodině, nebo u někoho blízkého.

Obzvláště závažnou poruchou příjmu potravy je anorexie. Jedná se asi o nejznámější nemoc, která se vyskytuje především u dospívajících dívek. Nicméně v současné době se tato problematika netýká již jenom mladých žen, ale dokonce i mužů.

nůž se zeleninou

Ať už se nemoc projeví u jakéhokoliv pohlaví, má stejné rysy a projevy. Prvotním signálem by pro vás mělo být to, že osoba touto nemocí postižená, že až příliš zabývá svoji váhou. Velmi často počítá požité kalorie a následně se je snaží zhubnout. Příznakem této nemoci tak může velmi často být i přehnaný zájem o sport. Za zdravým životním stylem, tak může stát velmi vážný problém.

Osoby touto nemocí postižené pak mají nezřídka porušené i prostorové vnímání. Neumí tak správně vyhodnotit šířku mezi dvěma body. Mezi auty tak často prochází na bok, i přesto že by prošli zcela normálně.

dietní jídlo

V momentě, kdy se tato nemoc odhalí je již velmi často pozdě. Tělu chybí potřebné živiny a orgány správně nefungují. Postižené osoby tak velmi často končí ve specializovaných zařízeních. Zde pak nastává jejich krutý boj o život.

To, zda se vás tato problematika týká, si můžete ověřit velmi snadno pomocí BMI. BMI kalkulačka Bmikalkulacka.cz pomocí váhy, výšky a věku dokáže kalkulačka určit, zda jste podvyživení, ve správné kondici, nebo máte nadváhu. Máte-li tedy podezření, že by se tato problematika mohla někoho týkat, ověřte si své domněnky hned a začněte jednat! Věřte, že moou rozhodovat i hodiny.