Stravenky jsou nuda aneb poukázky, za které si zajdete třeba na masáž

Klasickou stravenku zná asi každý. Existují v různých hodnotách, zaměstnanec si doplácí různé částky (dle daní je pro zaměstnavatele nejvýhodnější pokud hradí 55% hodnoty stravenky a zbytek se strhává ze mzdy zaměstnanci, jelikož je tato částka uznatelná jako daňový náklad). Většina lidí je používá k placení za obědy, část je také využívá k nákupu potravin v supermarketech. Vždy je však potřeba dávat si pozor na to, kdy Vám obchodník může stravenku vzít a kdy ne – například není možné takto platit za alkohol, cigarety či drogerii.
pověšené bankovky.jpg
Pokud se však zaměstnavatel rozhodne, že bych chtěl své zaměstnance odměnit i možností využití jiných služeb či nákupu dalších produktů, jsou tu i jiné poukázky, které může na pravidelné bázi či jednorázově využít. Obecně platí, že z takovýchto poukázek není nutné odvádět daň z příjmů ani sociální a zdravotní srážky, a tak může zaměstnanec využít plné ceny, kterou do ni zaměstnavatel investuje.
·         Podporujte své zaměstnance ve zdravém životním stylu
Stává se čím dál běžnější, že se zaměstnavatelé snaží přispět svým zaměstnancům na různé sportovní aktivity a tím podporovat jejich zdravý životní styl. Jedná se o efektivní způsob prevence před stresem a posiluje energii, kterou zaměstnanci potřebují při výkonu své profese. Poukázky se dají uplatnit ve většině sportovních zařízení (například ve fitness centrech či v bazénech), je však také možné s nimi platit za masáže či různé formy zdravotního cvičení či fyzioterapie.
prostřeno pro čtyři.jpg
·         Výhoda pro cestovatele
Není běžně známo, že některé typy poukázek je možné kromě sportu využít i k platbě za hotely či jiné ubytovací zařízení. V tomto případě doporučujeme se zkontaktovat se svojí cestovní kanceláří, která Vám již poradí, za které apartmány či bungalovy je možné platit pomocí zaměstnaneckých poukázek.
·         Využití k osobnímu rozvoji
Zaměstnanecké poukázky je možné také využít k platbě za různé vzdělávací aktivity, které vedou k osobnímu rozvoji (například různá školení a kurzy či dokonce autoškoly) nebo která můžete investovat do svých blízkých – některé poukázky jsou akceptovány například v soukromých mateřských školách.