Pusťte se do hledání práce!

· Čím začít?
Většina lidí se pustí do pročítání inzerátů s nabídkami práce. Dříve k tomu sloužili vývěsky ve městech či písemná inzerce třeba v novinách. Je jasné, že v současné době pročítáme inzeráty spíše na internetu. Existuje celá řada webů, které shromažďují inzeráty s nabídkou práce. Další možností je zaregistrovat se u některé z agentur, které zprostředkovávají práci. Současným hitem je nabídka práce prostřednictvím sociálních sítí. Nemůže tomu být ani jinak, když si uvědomíte, jak masivně a intenzivně jsou sociální sítě využívány v soukromí. Řada firem bojuje s nedostatkem zaměstnanců, nezaměstnanost je již několik let opravdu nízká. Firmy věří, že prostřednictvím sítí se jim podaří oslovit i ty jedince, kteří práci právě aktivně nehledají.
muž u informací
· Čekání na odpověď!
Již jste si vybrali inzerát, který Vás svou nabídkou zaujal. Odpověděli jste na něj, odeslali životopis v elektronické podobě a nic se neděje? Stává se to bohužel celkem často, a tak hned neházejte flintu do žita a hledejte dál. Také se mohlo stát, že jste v inzerátu přehlédli informaci o tom, že se Vám ozvou pouze v případě, že budete vybráni do dalších kol výběrového řízení. Některým firmám to jenom prostě může trvat déle, než se ozvou. Pokud se však dva týdny nikdo neozve, můžete zkusit kontaktovat personalistu. Zeptejte se, zda dostal Vaši odpověď na inzerát a životopis. Můžete se poptat, zda ještě něco nepotřebuje či v jaké fázi se výběrové řízení nachází. Pokud již firma místo obsadila, nezbyde Vám nic jiného než se porozhlédnout jinde.
žena a cedulky
· Nestyďte se a řekněte si o pomoc!
Často míváme ostych přiznat naším blízkým, že se nám nedaří najít práci. Odhoďte stud a zeptejte se jich, zda o něčem neví. Jak již bylo řečeno, řada firem se potýká s nedostatkem zaměstnanců, a možná právě v takové firmě váš příbuzný či kamarád pracuje. Věřte, že toto byl vždy ten nejjednodušší a také nejrychlejší způsob, jak si najít práci. Další možností je, že si sami obejdete několik firem ve Vašem městě a rovnou se poptáte, zda nehledají právě takového zaměstnance, jako jste vy.