„Větráme“ ve skříni

Skříň je nacpaná k prasknutí a my přitom nemáme co na sebe. Tak to je už dávno čas na pořádný jarní úklid! Měli bychom to tam pořádně probrat, vytřídit, srovnat. A hodně toho „poslat dál“. Všechno samozřejmě nemusí hned končit v kontejneru na odpad. Můžeme toho dost předat i lidem, kteří toto oblečení ještě rádi využijí. Každý z nás má jistě možnost zjistit informace o tom, jaké věci a kam potřebným dovézt.

pokoj studenta

Přebírání a úklid šatníku nebývá zrovna tou nejoblíbenější činností. A mnozí z nás na konci této únavné práce skončí doslova tam, kde začali. Je jim líto věci vyřazovat. Myslí na to, kam je před lety nosili a kam si je ještě vezmou (přestože jde o šatstvo, které má již dávno „po sezóně“). Že do oblečení, které už je jim již dlouho malé, co nevidět zhubnou. A podobně nepravděpodobné nápady. Tak dost, s takovou se nikam nedostaneme!

Velkou motivací k „vyvětrání“ může pro nás být fakt, že v prázdnější skříni či šatně bude místo naopak na něco nového, hezčího, modernějšího. A nakupování hezkého oblečení, to je obvykle činností hodně oblíbenou. Že, milé dámy? Tak rychle do toho, přece nechceme mít doma ošklivé zaprášené skladiště! Jak na to? Co radí odborníci?

Co si nechat

Tak za prvé si dáme stranou oblíbené oblečení, které stále a rádi nosíme, sluší nám a sedí nám. Takového se určitě nezbavujeme, to by byla určitě chyba! Ve skříních je potřeba nechat také „nadčasové“ modely. Patří k nim například klasická černá sukně, bílá halenka, šik šaty koktejlky nebo třeba pěkné džíny. Ale pozor. Necháme si jen to, do čeho se stále vejdeme.

šaty na ramínkách

Čeho se zbavit

Naopak bez výčitek vyřadíme ty věci, které jsme dlouho (i několik sezón) nevzali na sebe. Existuje opravdu jen malá pravděpodobnost, že takové oblečení ještě budeme nosit. Většinou nám již stejně nesedí a nejsou to žádné „in“ modely. Kromě oblečení nezapomeneme probrat také doplňky. Kabelky, boty, pásky, šátky a podobné. Kromě luxusních nadčasových modelů najdeme v naší sbírce jistě i takové, se kterými již dávno nastal čas se rozloučit!