Vybíráme ten pravý gril

Existuje mnoho druhů grilů, který je ale pro vás ten pravý? Níže naleznete základní typy grilů, které můžete běžně spatřit v obchodech. Který je pro Vás vhodný, to už si musíte určit sami.
Malé kontaktní elektrické grily – Ty využijete nejen při příležitostných akcích venku, kdy si chcete připravit chutné jídlo, ale také v zimě doma. Není nad to mít čerstvě ogrilovanou zeleninu a maso i během chladných měsíců. Též se jedná o zdravý způsob přípravy jídla, jelikož se nepoužívá tuk.
Grilované maso
Malé grily na uhlí „soudky“ – Nepořádáte velké žranice ani párty, přesto si chcete vychutnat alespoň občas onu lahodnou chuť na dřevěném uhlí dělaného jídla? Pak je tu pro Vás takzvaný soudek. Je to malý kompaktní gril v podobě soudku s otevřenou vrchní částí. Na běžné zahradní grilování pro pár osob stačí. Též se hodí pro cestování, kdy jej jednoduše naložíte do kufru auta a můžete razit třeba na chatu či na dovolenou pod stan.
Velké grily s udírnou – Tato varianta zaujme každého, kdo má rád celodenní posezení venku. S přáteli či rodinou máte z tohoto typu hned od snídaně až po večeři. Též se dá připravovat ve větším množství. Navíc tato kombinace s udírnou umožňuje najednou nejen opékat nad uhlím, ale také rovnou udit. Ráno tak můžete mít zeleninu, večer uzené maso. Vše v jednom uhlím zahřívaném grilu.
Typy velké na uhlí – I pořádně velký model může být přizpůsoben na opékání na dřevěném uhlí. Tyto typy mají mnohdy ještě přídavné odkládací plochy, na kterých můžete mít zásobu masa, zeleniny či jen pomůcky na obracení těchto dobrot. Nesmíme zapomenout na to, že tento typ grilu má zaklápěcí stříšku.
Gril na uhlí
Plynové modely – Nechce se Vám špinit uhlím? Nechcete mít všude s sebou pytle s touto dřevěnou špinící hmotou? Stačí láhev s plynem, kterou připojíte k poměrně velkému grilu. Ten poté funguje spíše jako plynový sporák. Přijdete sice o onu příjemnou příchuť uhlí a kouře, ale i tak si zajisté pochutnáte na jídle na něm připraveném.
Modelů je samozřejmě mnohem více. Stačí zajít do prvního obchodu, který je prodává. Zaměstnanci Vám zajisté rádi poradí s výběrem toho pravého pro Vás.