Jak předejít tomu, aby nastal únik vody

Ačkoliv bychom si přáli, aby to bylo jinak, faktem je, že veškerá zařízení v domácnosti se jednou opotřebují a rozbijí. To platí nejen o těch elektronických, ale i o těch, která prakticky nevnímáme, jako jsou například vodovodní a odpadní trubky.

Přitom právě jejich prasknutí patří mezi jedny z nejhorších věcí, které se nám mohou v domácnosti stát. Samozřejmě, například požár bývá mnohem víc zničující, zvlášť pokud se nezastaví včas. Nebezpečí prasknutí trubek však spočívá v tom, že v závislosti na velikosti praskliny a na objemu unikající vody může trvat dlouho, než si jej všimneme. A za tu dobu může unikající voda napáchat škody nejen na našem účtu za vodu, ale i na zdech, ve kterých se může snadno začít tvořit plíseň. O tom, že pokud bydlíme v bytě, můžeme snadno tímto způsobem ohrozit i sousedy, není třeba hovořit.

instalater1

Zde tedy rozhodně platí, že pokud jde o únik vody Kanalizace-instalateri, prevence je podstatně lepší, než léčba. Ale jak se postarat, abychom tuto situaci oddálili, případně včas odhalili? Základem je pravidelná údržba.

To se může zdát jako nelehký úkol, zvlášť vzhledem k tomu, že tyto trubky jsou obvykle uloženy ve zdech. Přesto jsou zde určité možnosti. Jednou z těch nejpoužívanějších je nalít do odpadní jímky či do dřezu speciálně určený čistič. Ten by měl pomoci odstranit usazenou špínu a zabránit tak předčasné korozi.

instalater2

Dalším, poněkud dražším, avšak podstatně účinnějším krokem, je pravidelná prohlídka odborníkem. Ten má totiž nástroje, kterými vše může prohlédnout. Navíc může opravit případné zjištěné vady dřív, než způsobí nějaké škody.

Jistě, za své služby si bude účtovat peníze. Koneckonců, je to jeho živobytí, a rozhodně nebude pracovat zadarmo. A zdaleka ne každému se bude chtít tato částka platit. Avšak věřte, že vás to přesto vyjde podstatně levněji, než řešení problémů, které by mohly nastat. V dlouhodobém horizontu se to tedy rozhodně vyplatí.