Apple

Začala mě zajímat firma Apple. Jak vlastně začala fungovat? A co jí provázelo od jejích začátků až do dnes? Kdy se udál ten největší zlom? Vždyť dnes skoro každý vlastní něco z appelu. Na začátku stála garáž a tři kamarádi a jejich nápad. Rozhodli se začít žít svůj sen. Nebát se. Prodali vše, co měli a pustili se jako dravé štiky do světa podnikání. Jejich společnost Apple computer vznikla 1.4. 1976.
macbook pod brýlemi

Byla založena Stevem Jobsem, Stephanem Wozniakem a Ronaldem Waynem. Ten se vzdal, ale svého deseti procentního podílu hned na začátku. A to již po deseti dnech fungování společnosti. V roce 1977 se vše, ale razantně mění. Je uveden na trh Apple dva, který celý kompletně navrhl jeden člověk, a to Stephan Wozniak. Vybavení jeho počítače mělo standartní klávesnici, napájení a dokázal zobrazit šest barev. V roce 1979 vznikla Lisa a Mac, které měli grafické rozhraní. Když Apple vstoupil na burzu v roce 1980 vše se náhle mění. Jednalo se o obrovskou akci a Apple získal hodnotu 1,8 miliardy dolarů. I Microsoft začíná vyvíjet pro Apple přesněji pro Mac. V roce 1983 John Sculley, ředitel tehdejší Pepsi-Coly se nechá zlákat na lukrativní pozici prezident a generální ředitel společnosti Apple. Steve Jobs začne mít nepřekonatelné problémy s Johnem Scullym a je nucen odstoupit ze své vlastní společnosti. V roce 1985 spolu s hrstkou věrných zaměstnanců zakládá úplně novou společnost NEXT. V roce 1990 jsou vyrobeny nízkonákladové macy. Mac Classic, Mac LC a Mac Ilsy. Apple investuje do výrobce procesorů 2,5 milionu dolarů. Poté akcie prodá za neuvěřitelných 792 milionů dolarů.
monitor Apple
V roce 1996 prochází Apple jednou z mnoha obrovských krizí. Jak už to v podnikání bývá ocitáte se na dně a vzápětí jste vystřeleni do výšin. Není jistá jeho budoucnost. Apple kupuje společnost NEXT od Steva Jobse. A už v roce 2000 se on sám stává generálním ředitelem. Vybojoval si svou vlastní pozici zpět. Začal se prodávat legendární iPod společnosti Apple. Další převratná věc pro společnost se stávají iPhony. Všechny tyto výrobky přinášejí obrovské zisky, které si bohužel Steve Jobs osobně už nikdy nevychutná. Protože v roce 2011 rezignuje na funkci výkonného ředitele a 4.5. 2011 umírá na rakovinu slinivky. Ale jeho stopa v Applu bude navždy zachována.