Ženy a strie

Strie se vytváří napínáním kůže a jedná se o linie na pokožce, zprvu fialové barvy, později zesvětlají do téměř bílé. Mnoho žen trápí strie z důvodu, že by měly vypadat špatně z pohledu ostatních. Proto se je často snaží kosmeticky odstranit, jinak pro zdraví škodlivé nejsou.
            Tvoří se nejčastěji v oblasti stehen, prsou, břicha, nebo i na rukou. Kůže obsahuje vlákna, která se nemusí často stihnout přizpůsobit tělu a popraskají. Často se tak děje v těhotenství, nebo při rychlém růstu či nabrání váhy. Kromě toho je tento problém i dědičnou záležitostí, proto se nebojte, že byste náhle přibrali dvě kila, a tím si způsobili strie. Důvodem může být právě dědičnost.
Strie na břiše
            Předcházet jim můžete samozřejmě zdravým životním stylem, dostatečným pitným režimem a masážemi. Masáže, díky kterým prokrvíte pokožku, jsou vhodné i již ve chvíli, kdy se jich snažíte zbavit. Nejde je úplně odstranit, ale můžete je z velké části zmírnit. Kromě masáží pomohou i ošetřující oleje na promazání. Po porodu můžete také absolvovat abdominoplastiku, což je zákrok, při kterém se odstraňuje nadbytek kůže v oblasti břicha. Dále se dají využít různé léčby laserem nebo radiofrekvencemi, která vylepší vzhled nebo remodeluje kůži.
Ženské tělo
            V dnešní době však ale stačí přijmout samu sebe a svůj nedostatek proměnit za výhodu. V dnešní době mnoho žen podporuje především přírodní vzhled a berou tuto součást jako kus díla, které vaše tělo vytvořilo. Pokud se podíváte na některé prodejny například spodního prádla, jistě uvidíte již běžné fotografie se striemi. Většině lidí ani nepřijde, že by se jednalo o negativní věc, spíše jde o váš vlastní pocit, a pokud se přijmete, nebudete mít problém, který ve výsledku není ani problémem. Pomoci můžete i ostatním lidem, když prokážete například na sociálních sítích, že se není za co stydět. Kdo ví, třeba si vás také budou chtít najmout na modeling.