Ochrana vozu proti krádeži

Auta se bohužel kradou neustále, a proto je potřeba se zlodějům bránit za každou cenu. Kromě zabezpečení se vyplatí investice do sledovacího systému.

Ochrana vozu proti krádeži

Nepodceňujte zabezpečení

Možná si říkáte, že šance na ukradení je velice malá, ovšem to riziko zde pořád je, a proto je potřeba tomu předejít. Za některé bezpečnostní prvky dáte v řádu stovek korun, ovšem zaručeně budou fungovat a zloděje odradí. Ještě, než se pustíme na výběr jednotlivých prvků tak je dobré vědět, že zloděje můžeme rozdělit na dva typy. Mezi ten první se řadí amatérští zloději, jenž většinou kradou pomocí násilí či klasických metod.

krádež vozidla

Daleko nebezpečnější jsou profesionálové, jenž kradou třeba v noci a jdou většinou na jistotu. Proti těm je potřeba si dávat daleko další pozor. Naprostou klasikou je zamykatelná páka na volant, protože když ji zloděj uvidí, tak okamžitě o takový vůz okamžitě ztratí zájem. Dále je dobré si nechat namontovat zamykatelnou ruční brzdu. Posledním velice často využívaným prvkem je znemožnění startování, což zajistí třeba spínač na zapínání čerpadla. Při krádež zloděj nenastartuje a na hledání závad nebude mít určitě čas.

Sledovací systém

Vždy se hodí, když okamžitě víte, kde se Váš vůz nachází, protože díky tomu máte neustálý přehled, co se právě s autem děje. Při krádeži se tak může velice snadno vystopovat, čímž je šance na nalezení opravdu vysoká.

tachometr vozu

Ovšem díky satelitnímu sledování můžete dokonale sledovat Váš vozový park a kam přesně s nimi jezdí a v jakou dobu. To se především hodí u řidičů kamionů, protože zde je dodržování termínů velice důležité. O všem máte přehled v tabulce či virtuální mapě. Zároveň tento systém poskytuje spoustu parametrů, díky kterým můžete ušetřit na pohonných hmotách hodně peněz. Jistě Vás potěší možnost sledování technických údajů, takže už nikdy nezapomenete dohustit tlak v pneumatikách. S kombinací upozornění na blížící se technickou kontrolu bude neustále vozidlo v perfektním technickém stavu, což má za následek dlouhou výdrž. Samozřejmě nezapomeňte na spolehlivý servis, jenž ví, jak se o vůz postarat.