Školní projekt se stal gigantickým vynálezem

Dnes je vcelku samozřejmostí si otevřít Google a vyhledat informace. Ovšem jak vznikl, to již ví poměrně málo lidí. Larry Page a Sergey Brin byli spolužáci ze Stanfordské univerzity. Ono v podstatě nebylo jejich cílem a plánem vytvořit něco tak gigantického, ale zkrátka stalo se. Jejich cíl byl čistě studijní záměr, kdy se jednalo o školní projekt, jak nalézt nejlepší způsob orientace v internetových datech. Ty samozřejmě začaly doslova zaplavovat naše počítače a systém v nich byl mizivý. Tehdejší vyhledávače sice také fungovaly, ale převážně vyhledávaly webové stránky podle výskytu klíčových slov.
vyhledávání na mobilu
Samozřejmě nic lepšího jsme v této době neznali, takže jsme byli naprosto spokojeni, i když výsledky byly mnohdy děsivé. Studenti na to šli trochu jiným způsobem. Zkoumali, jak webové stránky navzájem odkazují, což samozřejmě bylo daleko zajímavější.  Podle výzkumu se rozhodli požádat investory o počáteční investice, aby mohli dále rozvíjet svoji myšlenku. Nikdo v této době netušil, co začíná růst za nadnárodní společnost, která bude mít takovou váhu. Investoři rozhodně na této investici neprodělali.
google v očích

Google měl narozeniny

Investice byla odsouhlasena a podnikání bylo odstartováno. Spolužačka jim poskytla prostory ve své garáži v Kalifornii a začala se tvořit historie jedné z nejúspěšnějších firem na světě. 4.září 1998 vzniká firma s názvem Google a její název je dnešním synonymem pro vyhledávání na internetu. Takže rovných 20 let se letošním rokem slavilo. Mimochodem spolužačka je dnes generální ředitelkou jednoho z největších internetových serverů pro sdílení video souborů, který se nejmenuje jinak než známé YouTube. Ten byl v roce 2006 zakoupen právě společností Google za mnoho miliard korun. Také tuto stránku provozuje jako svoji dceřinou společnost a uživatelské účty jsou jednoduše propojené. Jak můžeme vidět, růst firmy byl skutečně gigantický, když po 8 letech působení mohla zakoupit tak drahou další společnost. Od té doby se neustále vyvíjí a přináší nám novinky, které jsou pro webové stránky poměrně dost užitečné.