Zajímavá technologie

Nikdy jsem nevěděla, že někdy ve škole budu potřebovat nějaké informační technologie anebo informace o počítačích. Vždyť mě to vůbec nezajímá, tak na co se to všechno učit! Teď když se mě učitelka zeptala, jak jsem na tom s počítačem a jaké mám zkušenosti, tak jsem ani nedokázala odpovědět. Jenom jsem jí řekla, že si umím online nakoupit oblečení anebo to co zrovna potřebuji. A taky jsem jí řekla, že se na počítači hlavně dívám na nějaké filmy. Filmy jsou moje vášeň. A vůbec mě nenapadlo, že je tohle málo. Prý potřebuji více informací o informační technologii. Informační technologie je opravdu taková, že nám dodává informace. Tam se můžeme dozvědět pravdu cokoliv, co nás zajímá. Můj tatínek se velmi zajímal o informační technologii.

Děti rády objevují.

Tatínka moc bavila matematika a fyzika a tatínek mi vždycky říkal, že matematika a fyzika mají blízko k vědě. K té vědět, která se zajímá o informační technologie. A informatikou zase žil můj strejda. Byl navíc finanční analytik. Vyzná se ve financích, ale taky v počítači. Takže můj tatínek a taky můj strejda vedli nějakou daňovou evidenci. Měli totiž velikou firmu, která se zabývá financemi a taky informační technologií. A já jsem byla ráda, že jsem toho mohla být také součástí. A protože u tatínka a u strejdy jsem měla praxi, tak mi šlo všechno lépe. Tam jsem se učila na počítači. Učila jsem se na počítači lepší věci.

I zábava může být s počítačem.

Znala jsem totiž doposud jenom základy na počítači. Takže jsem se díky informační technologii posunula tak o pět kroků dál. A nyní v tom chci pokračovat. Chci být lepší v informačních technologií a v užívání počítače. Navíc dnešní doba si žádá, aby dnešní uživatelé moderní technologie znali dobře počítače a jeho funkce. A taky chci vědět, v čem mnoho lidí pracuje a dále poznat, jaký je to život s počítačem, který má skoro každý. Dnešní doba tomu přeje.