Jaké výhody má značkové oblečení pro miminka

Narození miminka je vždy velkou událostí. Aby mělo již od narození vše potřebné, je nutné spoustu věcí připravit předem. Jednou z nich je i ošacení. Hned po narození (a dokončení všech standardních procedur, jako je omytí, zdravotní prohlídka, a další), bude oblečeno do svých prvních šatů. A vzhledem k tomu, že až doposud bylo v prostředí s teplotou okolo 37 stupňů, tedy o více než deset stupňů teplejší, než co zažívá nyní, je jasné, že potřebuje teplé oblečení.

I proto vidíme čerstvě narozená miminka, oblečená v teplých dupačkách i s čepičkou na hlavičce – je to proto, abychom jim onen přechod co nejvíce zpříjemnily, a hlavně aby nenastydly a neonemocněly. Přeci jen, jde o rozdíl deseti stupňů, a miminko navíc nemá ještě zcela vyvinutý imunitní systém.

mimino1

Je samozřejmé, že doktoři se snaží dělat vše, co je v jejich silách, aby porod proběhl v pořádku a děťátko zůstalo zdravé, avšak bez oblečení to zkrátka nejde. A vzhledem k tomu, že každá maminka má jiný vkus (nehledě na náklady), přináší si do porodnice oblečení pro miminka samy.

To je sice v pořádku, ale kde je nakoupit? V podstatě máme dvě možnosti: buď můžeme zajít do některého ze značkových obchodů, nebo koupit nějaké levné, neznačkové. Kterému ale dát přednost?

Je fakt, že značkové obvykle bývá kvalitnější, i když i zde se najdou výjimky. Na druhou stranu je třeba uvážit, že novorozeňata rostou velice rychle. Je tedy více než pravděpodobné, že mu za pár týdnů již bude malé. Opravdu se tedy na takovou krátkou dobu vyplatí utrácet tolik peněz?

mimino2

Na druhou stranu u neznačkového nemáte jistotu, že vydrží zátěž, které bude vystaveno. Malé děti se různě kroutí, jak zkouší a zlepšují své motorické dovednosti. Různě máchají ručičkama a nožičkama, zkrátka dělají mnoho pohybů. Otázkou je: skutečně švy na levném oblečení toto vydrží?

Nakonec záleží jen na vás. Jen mějte na paměti, že důležité je, aby se v něm cítilo dobře vaše děťátko, a aby mu poskytovalo dostatečnou ochranu před zimou. Vše ostatní je podružné.